Sayın Tarabya sitesi malikleri, değerli komşularım,

             Tarabya Sitemizde yaşam 2007 yılında başlamış önce Boğaziçi Yönetim A.Ş.   2012 Eylül ayından itibariyle de Başakşehir 5. Etap Toplu Yapı Yönetimi tarafından yönetilmiştir.  12 site, 152 blok, 4952 daireden oluşan 5. Etap Toplu Yapı zamanla yönetilmesi güç duruma düşmüş ve toplu yapının fesh edilerek her site kendisini yönetmesi hususunda  Temsilciler Kurulunda alınan karar gereği, 01.09.2019 tarihi itibariye 12 siteye ayrılmış ve her site kendi yönetimini oluşturmuştur. Sitemizin 22 Blok Temsilcinin katılımı ile gerçekleşen Temsilciler Kurulu Toplantısı da, yapılan seçim sonucu şahsıma ve arkadaşlarıma Tarabya Sitesi Yönetim Kurulu görevi verilmiştir. Sizler adına karar veren tüm Blok temsilci arkadaşlarıma bize vermiş olduğu bu güven nedeniyle teşekkür ederim.

             Değerli site malikleri değerli komşularım; Kalabalıklaşan toplumlarda ortak yaşam koşulları giderek zorlaşmakta, düzeni korumaya çalışan yasaların sayısı da giderek artmaktadır. Bu durum, içinde yaşadığımız sitelerin yönetimini de çok yakından ilgilendirmektedir. Bu hususta 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu, Borçlar Kanunu ve Medeni Kanunda, toplu yaşam alanlarında yaşayanların ve toplu yönetimlerin nasıl olacağı ve sorumlulukları gibi birçok konuda açıklık getirilerek güvence altına almıştır. Bizlerde hukuk devletinde yaşadığımız için kanun veya yasaların emredici hükümlerine uymakla mükellefiz.

             Değerli site malikleri; Site Yönetimleri kar amaçlı bir şirket değildir. Site Yönetimlerinin amaç, iş ve işlemleri kanunlarda açıkça belirtilmiştir. Hülasa sizlerin vermiş olduğu aidatlarla yine sizlere hizmet vermek için vardır. Siz değerli site sakinlerimizin de daha güzel hizmet alabilme ve yaşam sürdürmesi için kanunların emredici unsuru hizmet alan sorumluluğundan hareketle, aidatları zamanında yatırmanız sitemizde ki yaşam kurallara uymanızı ve cezai duruma düşmemenizi özellikle rica ederim. Unutmayın ki zamanında ödenmeyen aidatlardan hem yönetim olarak bizlerin, hem de hizmet alması bakımından siz değerli komşularımızın zor duruma düşmesi tabiidir. Sitemizde ki yaşam kuralları hakkında sizler ayrıca gerek tarabyasitesi.com web adresinden gerekse de blok girişlerinde ki ilan panolarına asılacak notlarla bilgilendirileceksiniz.

             Değerli site malikleri değerli komşularım; sizlerin emaneti olarak çıktığımız bu yolda huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir sitede hep beraber iyi bir komşuluk ilişkisi içinde yaşamamız adına, bizlere dua ve desteğinizi bekler, bizlerin de bu uğurda şeffaf ve adil bir şekilde çalışmaya devam edeceğimizi vermiş olduğunuz bu güveni boşa çıkarmamaya çalışacağımızdan emin olmanızı ister, sağlıklı mutlu müreffeh yaşamlar dilerim.

 

Cemalettin YAPICI             

                                                                                                                                                                             Tarabya Site Yönetimi Başkanı

 

                                                                                

 

     

Başa dönüş